Вгору

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Час до школи. Ласкаво просимо!!!

Запорізька

загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №76

Меню сайту

Головна сторінка
Новини
Про школу
Історія школи
Педагогічний склад
Адміністрація
Кафедри
Прозорість та відкритість діяльності закладу
Нормативно - правове забезпечення діяльності закладу
Створення умов для функціонування та розвитку закладу
Результативність діяльності
Фінансування
Звітування директора школи
Освітні програми та навчальні плани
Попередження булінгу
Методична робота
Методична служба школи
Ми беремо участь
2017-2018
Семінари, педради
2018
2019
Наші досягнення
Учнів
2017-2018
Педагогів
2017-2018
Професійне зростання
Дистанційні курси
2017-2018
Бібліотека-центр інформації
2017-2018
БЖД та ЦЗ
2017-2018
Позакласна робота
Спортивне життя школи
2018-2019
Гурткова робота
Майстри-чарівники
2017-2018
Екскурсії
2017-2018
Виховні заходи
Загальношкільні
2018-2019
Наша благодійність
2018-2019
Фотогалерея
Виховна робота
2017-2018
Благодійний фонд освіта
2017-2018
Контакти kontakti
Випускникам "Куди піти навчатися"
Портфоліо для вчителів
2018-2019

Інформація

ДПА 2019-2020
ЗНО 2020

Дитячий табір "СОНЕЧКО"

Літо 2018lito-2015
Літо 2018

Авторизація

Сучасна українська молодь: проблеми та шляхи їх вирішення

 

Переважна більшість проблем молоді — це складові загальних потреб нашого суспільства. Повсякчас актуальними і не вирішеними лишаються питання доступної і якісної освіти, безробіття, неможливість започаткування власної справи, придбання житла, недоступні банківські кредити. Крім того, доволі часто молоді відводиться другорядне місце у сфері праці, що посилює її матеріальну та психологічну залежність від старшого покоління.

Сьогодні в Україні багато молоді мріє отримати освіту за кордоном і найгірше, що вона планує там і залишитися для подальшого працевлаштування.

             

На нашу думку, проблема полягає не стільки в неякісній вітчизняній освіті, скільки в тому, що молодь не має змоги реалізувати свій освітній потенціал через невідповідність між системою освіти і потребами ринку, відсутність взаємозв’язку між державою і молоддю, соціальною нерівністю, відсутністю перспективи, особистісного і професійного зростання. Серйозна перешкода є і в тому, що, здобувши середню освіту, випускник школи залишається на одинці як з вибором професії, так і в майбутньому, з вибором і отриманням першого робочого місця.

              

Молоді люди часто не знають, куди себе подіти у вільний від навчання або роботи час. Альтернативу утворюють сьогодні численні розважальні центри з ігровими автоматами, дискотеками, доступними алкоголем та іншими видами розваг, що заробляють на людських слабкостях. Молодь губиться в розмаїтті субкультур, дозвілля у яких не передбачає патріотичного спрямування, а подеколи – зовсім його заперечує. Здоровий спосіб життя все ще не є нормою та цінністю для більшості молоді України. Відтак дозвілля проводиться нею часто на шкоду власному фізичному та психічному здоров’ю.

 

             

Різноманітні свята, заходи, влаштовані та очолювані державними відділами у справах сім’ї, молоді та спорту, нагадують з’їзди груп підтримки партій (звісно провладних), з усією відповідною атрибутикою та антуражем, коли форма, а не зміст стає засобом та єдиною метою проведення цих заходів.

Молоді люди вважають, що подбати про них повинен хто завгодно: політики, державні структури, громадські організації, батьки та родичі, тільки не вони самі. Сучасна молодь України політично пасивна, її участь в політичному житті часто обмежується політичним заробітчанством. Тому жодна політична сила не розглядає її як свою електоральну групу, а враховує передусім інтереси пенсіонерів та трудових груп окремих галузей господарства. Унаслідок чого суспільні блага розподіляються політичними силами, що приходять до влади, далеко не на користь молоді.

            

Для того, щоб змінити ситуацію на краще, необхідно мати системний план дій, спрямований на розв’язання найбільш важливих молодіжних проблем, які турбують сьогодні молодого українця. У кожного покоління – своя історична місія, своє покликання і тільки йому притаманні світосприйняття і світорозуміння. Кожне молоде покоління вирішує свої завдання в історико-політичному процесі, проходить через певні випробування. Сучасний розвиток цивілізації висуває перед молоддю проблеми не лише національного, а й глобального, загальнолюдського характеру. Щоб молоде покоління було спроможним завтра успішно, ефективно вирішувати непрості для нації питання, держава вже сьогодні має виробити реалістичну, збалансовану, виважену політику щодо молодого покоління.

Корисні посилання

МОН України ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ ВІДДІЛ ОСВІТИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ ЖОВТНЕВОГО РАЙОНУ освітній портал Педагогічна преса